Kristupas Bubnys: „Birštonas – sportiškas miestas.“

- VšĮ Birštono sportas bei Birštono krepšinio komandos „Milasta” vadovas, naujai išrinktas Birštono savivaldybės tarybos narys.

JUDĖJIMO AMBASADORIAI

3/31/20235 min read

„Nors pagrindinę vietą veiklose užima vadyba, tačiau sportas visada šalia” – Kristupas. Krepšinis, tenisas mėgėjiškam lygmenyje lydėjo nuo mažų dienų, su tam tikromis pertraukomis, o dabar Birštono krepšinio komandos „Milasta“ vadovas. Žmogus buriantis miestą fiziniam aktyvumui, bendruomeniškumui, meilei krepšiniui bei savo pavyzdžiu siekiantis įkvėpti sportuoti, dėti pastangas ir siekti aukštumų ateityje.

Kaip kilo mintis iškeisti Lietuvos sostinę į Birštoną ir prisidėti prie šio krašto fizinio aktyvumo bei meilės krepšiniui skatinimo?

Nemažą laiko tarpą mano tėvai čia leidžia laiką, todėl vieną, kitą kartą čia atvykęs supratau, kad šis miestas man labai artimas. Ramybė, grynas oras, lėtesnis gyvenimo tempas, draugiški žmonės, puiki sporto infrastruktūra – tobula vieta gyvenimui . Būdamas 32 metų nusprendžiau eiti tarnauti į Lietuvos kariuomenę ir pasirinkau Marijampolėje esantį batalioną, kad galėčiau būti arčiau Birštono.

Kristupo Bubnio asmeninio archyvo nuotraukos

Per tą laiką pajaučiau prasmę čia būti bei kilo minčių pradėti veiklą kurorte, tačiau nesinorėjo kurti verslo ar orientuotis vien tik į pinigus, norėjosi veikti kažką prasmingo, skirto visuomenei, realizuoti save per davimą kitiems.

Birštone esanti infrastruktūra yra ypatingai dėkinga fiziškai aktyvioms veikloms (ypač atsidarius visiškai naujam daugiafunkciniam sveikatingumo centrui) bei matant, kad tuo metu sporto srityje kurortas tikrai neišnaudoja viso turimo potencialo, kilo noras ją įgalinti bei labiau išnaudoti turimas galimybes mieste. Žinoma, iš pradžių kilo nemažai klausimų kaip, kas, nuo ko pradėti, kokius renginius organizuoti, ar orientuotis į konkrečią sporto šaką ar žiūrėti plačiau. Kaip tik tais metais atsirado 3x3 krepšinio asociacija, Lietuvoje atsirado 3x3 krepšinio lyga, tarsi prasidėjo toks suaktyvėjimas šios sporto šakos po to, kai ji buvo įtraukta į Olimpines žaidynes. Todėl man pasirodė, kad ši sporto šaka turėtų būti labai patraukli mažam miesteliui, kai nereikia pilnos sudėties krepšinio komandos. Taip ir prasidėjo visa veikla su krepšiniu. Pirmiausia 3x3 krepšinio turnyras Birštone, su kilnia intencija, kad visi pinigai surinkti už dalyvio starto mokestį bus paaukoti Ukrainai, vėliau atsirado Birštono 3x3 krepšinio komanda „Doleta“, o kažkuriuo laikotarpiu jas turėjome net tris. Vieną iš Lietuvos 3x3 krepšinio čempionato etapų pavyko suorganizuoti Birštone, tam buvo įdėta nemažai pastangų, kad tai įvyktų kurorte, tačiau pavyko, turėjome nuostabų renginį, kuris taip pat buvo puiki proga parodyti, kokią puikią sporto infrastruktūrą turime Birštone.

Kristupo Bubnio asmeninio archyvo nuotraukos

Birštono krepšinio komanda “Milasta”. Nuo idėjos iki dabar.

3x3 krepšinio sezonas ėjo į pabaigą, nesinorėjo sustoti, nes kitas sezonas tik vasarą, tai ką tada veikti žiemą? Taip ir kilo mintis suburti pilnos sudėties Birštono krepšinio komandą, kuri galėtų varžytis Lietuvos regionų krepšinio lygoje. Juolab, kad ir žaidėjai, su kuriais dalyvavome 3x3 krepšinio varžybose labai palaikė šią idėją. Labai įkvėpė žaidėjų motyvacija, matomos emocijas žaidimo metu, nesvarbu ar džiaugsmas, ar kartais liūdesys, bet tai yra taip tikra ir nesuvaidinta, kad skatina judėti į priekį.

Aišku, turėjome nedaug laiko iki sezono pradžios, bet kryptingai judant, turint užsispyrimo bei miesto valdžios pasitikėjimą ir palaikymą viską pavyko suspėti laiku. Komanda buvo buriama ne tam, kad užsidėtume varnelę, jog miestas turi krepšinio komandą, bet siekėme daugiau. Todėl jau dabar galime džiaugtis neblogais komandos pasiekimais, kadangi su puikiu komandos treneriu birštoniečiu Aurimu Liuiza, šiuo metu esame pabaigę reguliarųjį sezoną šeštoje vietoje pogrupyje iš trylikos komandų ir patekę į atkrintamąsias.

Pagrindinis iššūkis nuo pat pradžių tikriausiai buvo tas, kad aš nesu birštonietis ir tam, kad mane bendruomenė įsileistų, manimi patikėtų, jog tai ką kalbu nėra tik tušti žodžiai, o iš tikrųjų yra daroma ir padaroma, reikia įdėti nemažai darbo. 

Kuo Birštono krepšinio komanda gali jau dabar didžiuotis? Kokios įsimintiniausios varžybos? Kokie komandos ateities planai?

Galim pasidžiaugti, kad pavyko pritraukti stambesnius rėmėjus, šiuo metu generaliniai komandos rėmėjai: Birštono savivaldybė, AB Birštono sanatorija Versmė bei UAB Milasta, kurios vardu ir yra pavadinta komanda. Džiugina, kad kaskart į varžybas ateina palaikyti komandos vis daugiau birštoniečių, jaunimo, tai leidžia suprasti, kad bendruomenei tai įdomu ir patrauklu, bei skatina judėti pirmyn.

Komandos pagrindinis tikslas, ne vien tik pergalės ar titulai, nemažiau svarbu suvienyti bendruomenę: verslą per rėmimą, gyventojus per palaikymą bei valdžią per bendradarbiavimą. Jau dabar galime matyti, pavyzdžiui, palaikymo šokėjas, kurios ateina šokti per varžybas, joms tai irgi tam tikra savirealizacija. Todėl labai norisi tai tęsti ir toliau, kad šis projektas, Birštono krepšinio komanda, dar labiau vienytų bendruomenę bei kurtų naujas tradicijas.

Smagu, kad jau dabar Birštono miesto vardas skamba pakankamai plačiai ne tik kaip kurortas, bet kaip sportiškas miestas, todėl vienas iš ateities tikslų, kad ateityje Birštonas būtų išrinktas sportiškiausiu miestu Lietuvoje. Čia turime puikias sąlygas sportui tiek kalbant apie sportui pritaikytą infrastruktūrą, tiek apie gamtos išteklius, reikia tik naudotis.

Kristupo Bubnio asmeninio archyvo nuotraukos

Esate ne tik Birštono komandos vadovas, bet ir VšĮ Birštono sportas įkūrėjas, kokie šios organizacijos ateities planai?

Kol kas konkrečius planus dėlioti sunku, kadangi yra labai daug tai lemiančių veiksnių. Tačiau tikrai veikla plėsis ir neliks vien tik krepšinis, nes tai yra pakankamai siaura, nors ir krepšinis Lietuvoje tituluojamas kaip antroji religija. Norėtųsi plėsti sporto šakų spektrą Birštone, stiprinti jau vystomas sporto šakas ir pasiūlyti gyventojams, miesto svečiams kitų alternatyvų bei burti fiziškai aktyvią bendruomenę.

Todėl tikiu, kad ateityje galime pasiekti ir sportiškiausio miesto titulą, įtraukiant į veiklas bei jų organizavimą gyventojus, miesto svečius, savivaldybę, nevyriausybines organizacijas, verslus, nes dirbant kartu galime pasiekti daugiau, nei veikdami atskirai.

Kristupo Bubnyio asmeninio archyvo nuotraukos

Tradicinis interviu klausimas, sveikatingumas – mada ar būtinybė?

Sveikatingumas - šiomis dienomis, tai yra dalis mados, tačiau jei kalbame apie tai, kas turėtų būti, tai būtinybė. Dažnas šiuolaikinėje visuomenėje gyvena sėslų gyvenimo būdą, todėl kiekvienas iš mūsų turėtų atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo kiekį, mitybą, įpročius bei emocinę sveikatą kasdienybėje. Tačiau labai reikia ir tų žmonių, kurie tą sveikatingumo žinutę neštų, šviestų apie tai, kurtų sąlygas fiziniam aktyvumui.

 

Valdžios bei gyventojų bendruomenės palaikymas yra labai svarbus nuo pat veiklos pradžios – tiek kalbant apie sąlygų sudarymą naudotis esama infrastruktūra, tiek apie finansavimą iš biudžeto, tiek apie vietos verslo rėmimą. Tačiau organizuojant bei vykdant veiklas su 3x3 krepšinio komanda, jau buvo pavykę įgauti pasitikėjimą bei parodyti, jog tai ką žadu - viską įvykdau ir kartais net su kaupu, todėl pradedant veiklą su pilnos sudėties komanda jau buvo truputį lengviau.