Simona Vizbaraitė: „Gyvenimas prasideda po masažo”.

Masažuotoja, 3R masažo studijos viena iš įkūrėjų.

JUDĖJIMO AMBASADORIAI

1/31/20236 min read

Masažas ar savimasažas turėtų būti integruotas į kiekvieno aktyvų gyvenimo būdą propaguojančio žmogaus gyvenimo rutiną. Masažas puikus pasirinkimas, siekiant sumažinti raumenų įtampas, disbalansus bei gyventi pilnavertį be skausmų gyvenimą. Šiandien apie tai kalbame su masažuotoja, 3R masažo studijos viena iš įkūrėjų Simona Vizbaraitė.

Masažas Simonos gyvenime atsirado labai netikėtai, bet išliko ilgam. Dirbant užsienyje kolegė pasiūlė pabandyti stoti į masažuotojų mokyklą ir baigti šią profesiją, tuo metu šis pasiūlymas gal atrodęs kaip gyvenimo nuotykis, šiandien jau kelerius metus Vilniaus mieste sėkmingai veikiančios masažo studijos viena iš įkūrėjų, baigtos masažo studijos Lietuvoje bei gausus klientų ratas.

Pašnekovei, taip pat artimas dalykas ir fizinis aktyvumas, Simona teigia, kad neįsivaizduoja savo dienos pradžios be rytinės mankštos bei tempimo pratimų, kitaip tarsi diena ne tokia ir po truputį į gyvenimo rutiną integruoja treniruotes sporto salėje. Pašnekovė aktyviai dalinasi patarimais ir socialinėje erdvėje kaip jaustis geriau, kokį savimasažą galime atlikti namuose bei masažo įžvalgomis.

Esi įmonės 3R viena iš įkūrėjų, kaip kilo mintis pradėti šią veiklą? Kokia jos idėja bei pagrindinis tikslas?

Iš pradžių turėjome išsinuomavę vieną erdvę, tačiau laikui bėgant pasidarė per ankšta, todėl nusprendėme plėstis ir atidarėme 3R masažų studiją. 3R (refresh, relax, recharge) pavadinimas atsiradęs dar pradėjus veiklą užsienyje, nes nesinorėjo paprastai, jaučiau, kad tai turi nešti didesnę prasmę nei tiesiog “Simonos masažai”. Atsipalaidavimas, kūno restartavimas ir įkrovimas naujų jėgų, būtent tai ir yra visos šios veiklos idėja, kad žmogus atėjęs į masažą po jo jaustųsi įgavęs naujų jėgų. Mūsų netgi toks kaip šūkis – idėja, kad gyvenimas prasideda po masažo, nes po masažo žmogus jaučiasi tarsi atgimęs iš naujo bei įgauna jėgų. Per masažo laiką siekiam kuo didesnę naudą suteikti klientui, derinant skirtingas masažo technikas, kad po procedūros žmogus jaustųsi kuo geriau.

Tačiau 3R tai ne tik masažo paslauga, bet ir savimasažo įrankiai. Ši idėja atsirado pandemijos laikotarpiu, kai masažo paslaugų teikti negalėjome, tačiau labai norėjosi padėti žmogui jaustis geriau, todėl atsirado savimasažo volas bei kamuoliukai pagaminti iš aplinkai draugiškos ir tvarios kamštinės medžiagos. Tuo pačiu siekiant skleisti tvarumo žinutę, parodyti, kad atliekant savimasažą galime padėti patys sau jaustis geriau bei parduoti kokybišką ir ilgaamžį produktą.

Masažai – kuo jie naudingi? Kuo jie gali padėti? Kaip iš didelės pasiūlos pasirinkti tinkamą?

Jei žiūrime iš fiziologinės pusės, tai masažas mažina kraujo spaudimą, gerina limfos nutekėjimą, mažina raumenų įtampą, tačiau šalia to visuomet yra ir emocinė savijauta, po masažo procedūros žmogus jaučiasi ramesnis, geriau miega, stiprėja imunitetas. Todėl pavyzdžiui esant nemigai gal pirmiausia vertėtų pabandyti masažą kaip vieną iš pagalbos būdų užmigti, o ne turėti tabletę prie lovos.

Raumenų disbalansai nereta šių laikų visuomenės problema, kai dažnai dominuojančios pusės raumenys būna stipresni labiau įsitempę, todėl čia tikrai masažai gali padėti ir prevenciškai siekiant išvengti traumų ateityje. Taip pat dėl mažo fizinio aktyvumo kiekio nemaža dalis žmonių turi problemų su limfine sistema ir tai ne tik apie tinstančias kojas, tai limfos problemos apima daug daugiau.

Kalbant apie masažo procedūros pasirinkimą, aš rekomenduočiau tartis su masažuotoju, nes žmonės dažnai masažą pasirenka pagal pavadinimą, kas ne visada yra tikslinga. Anksčiau pas mus taip pat buvo masažai išskirstyti pagal pavadinimus, tačiau, kai sporto salės nematęs žmogus ateina į sportinį masažą klausimas, kiek tai yra tikslinga. Todėl jau dabar mūsų studijoje yra kombinuojamos skirtingos masažo metodikos siekiant klientui sukurti kuo didesnę pridėtinę vertę masažo procedūros metu.

Ar masažas gali pakenkti? Į ką atkreipti dėmesį siekiant to išvengti?

Yra kontraindikuotinų (tada kuomet negalima atlikti masažo) būklių, pavyzdžiui, uždegiminiai procesai, karščiavimas, infekcinės ligos, lūžiai, kitos traumos ūmiam periode. Jei nikstelėjai koją, tikrai nereikia pirmiausia skubėti į masažą, nes taip galime pasidaryti sau daug daugiau žalos nei naudos. Taip pat reikia atsakingai žiūrėti renkantis masažą bei masažo specialistą sergant onkologinėmis ligomis.

Kaip pasirinkti masažo specialistą? Ką turime žinoti renkantis jį?

Norėtųsi sakyti, kad daug ką duoda patirtis, tačiau jei masažuotojas baigęs studijas mažai investuoja į savo žinias arba netgi keletą metų nedirba pagal profesiją, tada tai jau tampa dviprasmiška. Todėl labiausiai rekomenduočiau atkreipti dėmesį į rekomendacijas, tačiau taip pat kiekvienas žmogus skirtingai reaguoja į masažą, skirtingai jį priima. Vieni labiau mėgsta stipresnį masažą, kiti – švelnesnį, bet svarbiausia nebijoti jei tik galimybės leidžia išbandyti kelis skirtingus masažo specialistus ir taip pasirinkti sau labiausiai tinkantį.

Taip pat ne mažiau svarbu tinkama komunikacija su masažuotoju, dar prieš užsiregistruodami pasidalinkite savo lūkesčiais, skausmais, turimomis ligomis su masažuotoju bei paklauskite jo rekomendacijos, tada jis įvertinęs savo kompetencijas galės jums tikslingai patarti ar esant reikalui nukreipti pas kitą specialistą.

Kaip atskirti kokybišką masažą?

Pirmiausia atkreipkite dėmesį kaip atrodo pats masažuotojas, ar tvarkingai apsirengęs, taip pat ne mažiau svarbi aplinka, ar ji tvarkinga, ar higieniška, ar paklotai švarūs. Masažuotojo ir kliento komunikacija ypač svarbi, nuo to laiko kai tik įeinate į kabinetą, kaip jus pasitinka, pasiteirauja su kokia problema/ skausmu atėjote, masažo metu, kaip jaučiatės, ar nešalta/ nekaršta iki tol kol jus išlydi ar pasiteirauja kaip jaučiatės po masažo. Labai svarbu kliento tikslinga komunikacija problemų, ligų, skausmų išsakymas procedūros pradžioje siekiant gauti kuo kokybiškesnę bei lūkesčius atitinkančią paslaugą.

Kiekvienas esame be galo skirtingi ir turime skirtingą energetiką, tai ypatingai pasijaučia masažo metu ne tik klientui, bet ir masažuotojui. Todėl jei kažkas netiko/ nepatiko vienoje vietoje nereiškia, kad masažas yra blogas dalykas, pabandykite kitur, taip atrasite sau tinkantį masažo specialistą.

Ką galite rekomenduoti? Kaip sau galime padėti namuose, kokias praktikas taikyti?

Jeigu pradžioje žmogus nenori investuoti į savimasažo įrankius užtenka ir tiesiog savimasažo rankomis, tik reikėtų priemonės, kuri suteiktų slydimą: aliejaus ar kremo. Pavyzdžiui, niekas netrukdo sėdint po darbų prie televizoriaus prasimasažuoti dilbį ar plaštaką pavargusią po darbo dienos prie kompiuterio, pasidėjus kamuoliuką po pėda ją pramasažuoti.

Tie kas nori jau rimčiau bei sistemingiau užsiimti savimasažu gali investuoti nusiperkant savimasažo volą ar kamuoliuką, tam kad išjudinti raumenis bei juos atpalaiduoti, tačiau reikia nepamiršti ir tempimo pratimų, siekiant gauti kuo didesnę naudą savo kūnui bei geresnei savijautai. Prieš savimasažą rekomenduoju prasitempti ypač tiems, kam labai skauda voluojantis, taip sumažinsite įtampą raumenyse.

Taip pat svarbu tai atlikti sistemingai, nes jau kai pradeda skaudėti, reiškia truputį vėluojam, kadangi savimasažas labiau yra kaip prevencija, o ne sprendimo būdas. Todėl jei jaučiate didelį skausmą savimasažo metu turėtumėte nutraukti jo atlikimą ir pasikonsultuoti su masažo specialistu ar gydytoju.

Tradicinis interviu klausimas, sveikatingumas – mada ar būtinybė?

Sveikatingumas – būtinybė, kuri šiuo metu tapo mada. Vien jau žodis sufleruoja apie sveikatą, kad be jos niekaip ir niekur, o mada tapo dėl socialinių tinklų daromos įtakos visuomenei. Tačiau labai svarbu mokėti kritiškai žiūrėti į informaciją socialiniuose tinkluose bei atsirinkti pagrįstą.